IPhone 6, czy 7? Porównujemy!

Starsze modele telefonów Apple obniżyły swoje ceny na tyle, by były one przystępne dla fanów marki dysponujących mniejszym budżetem. Tym samym iPhone 7 kupić można już za dwa tysiące złotych, z kolei jego odpowiednik starszej generacji, czyli iPhone 6 osiąga ceny o 600 złotych niższe. Aby jednak podjąć w pełni świadomą decyzję o zakupie smartfona warto porównać poszczególne specyfikacje urządzeń – co szczególnego mają do zaoferowania wymienione modele od Apple?

Telefon starszej generacji

IPhone 6 niewiele różni się od swojego odpowiednika wydanego kilka lat później, jeśli chodzi o walory estetyczne. Telefony cechuje ta sama przekątna ekranu 4,7’’, a także przycisk Touch ID. IPhone 6 ze względu na wcześniejszy rok produkcji posiada aparaty o mniejszej rozdzielczości, niż nowszy model. Dodatkowo można go kupić nawet o pojemności pamięci, liczącej 16 GB – iPhone 7 dostępny jest w najmniejszej wersji pamięci, liczącej 32 GB. Osoby zainteresowane zwłaszcza działaniem baterii telefonu powinny wiedzieć, że jest ona w stanie pracować o kilka godzin krócej, niż model z 2016 roku.

Co na to iPhone 7?

Do iPhone 7 dodana została opcja wodoodporności, zabrane natomiast zostało gniazdo mini jack. Wizualnie nie można mówić o wielu różnicach – telefony są do siebie tak podobne, że gdyby Apple zdecydowało się na ten sam wariant kolorystyczny osoby nieznające marki miałyby problem z ich odróżnieniem. Podstawowa różnica to przycisk Touch ID, który w popularnej siódemce został wbudowany w formie dotykowej płytki, a nie tak jak we wcześniejszym modelu, jako fizyczny przycisk.

Redaktor

Back to top