Jak namierzyć iPhone?

Jedną z ciekawych funkcji dostępnych w systemie iOS jest aplikacja służąca do namierzania iPhone’a. Program ten nosi nazwę Znajdź mój iPhone i może być pomocny w sytuacjach takich jak zagubienie lub kradzież telefonu. W tym artykule pokażemy Wam jak tę aplikację skonfigurować i w jaki sposób można odszukać i/lub wymazać prywatne dane z iPhone’a. 

1. Konfiguracja Znajdź mój iPhone

W pierwszej kolejności należy włączyć funkcję Znajdź mój iPhone. W tym celu wejdź w Ustawienia, a następnie kliknij swoją nazwę użytkownika. Następnie wejdź w sekcję iCloud.*

* W wersjach iOS 10.2 i starszych przejdź kolejno do Ustawienia > iCloud.

2. Włączanie Znajdź mój iPhone

Na samej górze podmenu iCloud znajdziesz opcję Znajdź mój iPhone. Przesuń suwak tak, by świecił się na zielono. To samo możesz zrobić z opcją Wysyłaj ostatnie położenie

Gotowe! Funkcja Znajdź mój iPhone jest aktywna. Z poziomu tej aplikacji możesz również odszukać swoje słuchawki AirPods oraz zegarek Apple Watch. Warunkiem jest tylko to, by były sparowane z danym iPhonem.

3. Odszukiwanie zgubionego lub skradzionego iPhone’a

Jeśli przydarzy Ci się konieczność skorzystania z funkcji Znajdź mój iPhone, będziesz mogła/mógł to zrobić na dwa sposoby: 

– za pośrednictwem witryny www.icloud.com;

– korzystając z aplikacji Znajdź mój iPhone na innym urządzeniu Apple czyli iPhone, iPad lub iPod touch.

Po wybraniu jednej z dwóch powyższych opcji wybierz urządzenie, które chcesz odszukać. Listę urządzeń znajdziesz z lewej strony aplikacji Znajdź mój iPhone.

Jeśli podejrzewasz, że Twój iPhone może znajdować się blisko, możesz aktywować dźwięk pozwalający go zlokalizować. 

4. Tryb Utracony iPhone oraz Wymaż iPhone

Jeśli Twój iPhone został zgubiony gdzieś daleko lub być może ukradziony, możesz zablokować do niego dostęp lub wymazać wszystkie prywatne dane w nim zapisane. Odpowiednie opcje znajdziesz na dole strony lub aplikacji.

Ponadto, dzięki temu wszystkie przypisane do Twojego iPhone’a karty kredytowe i usługa Apple Pay nie będą mogły być używane do dokonywania płatności. 

Istnieje ważna różnica między trybem Utracony oraz Wymaż. W trybie Utracony płatności karty kredytowe oraz płatności zbliżeniowe Apple Pay zostają zawieszone. Po aktywacji trybu Wymaż wszystkie dane kart zostają kasowane. 

Pozostałe ważne informacje

Nie ma potrzeby, by Twój iPhone działał w momencie lokalizowania go lub włączania w nim trybu Utracony albo Wymaż. Z tych zabezpieczeń możesz skorzystać również, gdy iPhone jest całkowicie rozładowany lub znajduje się poza zasięgiem sieci komórkowej.

Nie oznacza to jednak, że funkcja Znajdź mój iPhone zadziała zawsze. W przypadku poważnego uszkodzenia mechanicznego lub zalania iPhone’a wykorzystanie tej aplikacji może okazać się niemożliwe. Przyczyną są poważne uszkodzenia najważniejszych podzespołów smartfonu. Zalany iPhone może mieć poważnie uszkodzoną płytę główną. Podobnie na niego może zadziałać upadek z dużej wysokości.

Na zakończenie

Mamy nadzieję, że nigdy nie będziesz musiał/a skorzystać z aplikacji Znajdź mój iPhone. Jeśli jednak do tego dojdzie, nie zapomnij także o zgłoszeniu zgubienia lub kradzieży iPhone’a swojemu operatorowi komórkowemu i/lub policji. Na wszelki wypadek zmień również hasła, którymi logujesz się w różnych usługach internetowych takich jak np. portale społecznościowe.

Redaktor

Back to top