System iOS, czy Android? Zobacz naszą opinię!

Niemal odwieczna walka miłośników urządzeń z systemem iOS oraz Android niejako skłoniła nas do stworzenia własnego porównania tych dwóch systemów operacyjnych. Nie da się ukryć, że oba posiadają wady oraz zalety, które co jakiś czas przeważają szalę pojedynku. Według nas nie istnieje jednoznaczna odpowiedź na pytanie, który z systemów jest lepszy. Można jedynie mówić o systemie lepszym dla danego użytkownika.

Apple z garścią wsparcia dla urządzeń

Niebywałą zaletą systemu operacyjnego iOS jest długie wspieranie starych urządzeń. Nawet użytkownicy iPhone 7 wydanych przez Apple w 2016 roku mogą liczyć na nawet dwa lata wsparcia dla swoich telefonów. Co więcej, iOS jest systemem bardzo przemyślanym. Intuicyjna obsługa szybko pozwala przyzwyczaić się nowym użytkownikom do swoich urządzeń. System od Apple jest również bardzo bezpieczny, jeśli chodzi o przechowywanie danych użytkowników. Koncern szybko tłumi podejrzane zachowania, stawiając na pełne bezpieczeństwo posiadaczy smartfonów.

Co nowego w Androidzie?

Urządzenia z systemem Android dają swoich użytkownikom o wiele większą swobodę, niż Apple. Chodzi przede wszystkim o personalizację telefonów – użytkownik może decydować o wyglądzie ikon, czy szuflady z aplikacjami. Dodatkowo plusem będzie także brak ograniczeń regionalnych dla aplikacji, które powszechnie stosowane są przez Apple. Ostatnie, najbardziej oczywiste choć niezauważalne przez użytkowników telefonów jest to, że telefony z systemem Android są różnorodne – chodzi przede wszystkim o ich wygląd, wielkość, czy cenę. IPhony stanowią zdecydowanie bardziej ograniczoną pulę urządzeń.

Redaktor

Back to top